• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Лукашенка вирішили істотно скоротити посольство Литви

Білоруський режим вирішив скоротити до мінімуму дипломатичне представництво Литви в Білорусі, повідомивши про це тимчасово повірену Асті Андіяускені

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Білорусі, передає "ДС".

Причиною цього рішення, як пояснюють у Мінську, стало те, що Литва надала офіційний дипломатичний статус офісу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

"Вищезазначене рішення Литви продовжує серію зроблених останнім часом офіційним Вільнюсом безглуздих і відверто ворожих кроків, прямо суперечать духу і рівню добросусідських відносин і підривають двостороннє співробітництво", — заявили в МЗС Білорусі.

Як наголосили в білоруському міністерстві, санкції щодо литовського посольства будуть зняті після того, як Вільнюс скасує свої "недружні ініціативи, що розпалюють конфронтацію у відносинах з Білоруссю".

Як повідомляла "ДС", з початку червня Литва стала обʼєктом міграційної атаки. Прикордонні служби країни зіткнулися з різким зростанням числа нелегалів з Іраку та Сирії, які прибувають з боку Білорусі.

Таким чином режим самопроголошеного президента Лукашенка відповів на запровадження санкцій ЄС за системні порушення прав людини і за примусову посадку пасажирського літака компанії Ryanair.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua