• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У людства практично не буде імунітету до коронавирусу,- вчені

Реклама на dsnews.ua

Імунітет до коронавирусу вироблено лише у 5% тих, хто перехворів на COVID-19, при тому що колективний імунітет передбачає наявність антитіл до вірусу у 50-90% людей

Про це свідчать результати дослідження медиків Іспанії, яка стала однією з найбільш постраждалих від спалаху коронавірусу країною, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Згідно з результатами дослідження на предмет появи антитіл до COVID-19 у видужалих громадян, тільки 5% населення змогли виробити антитіла, які свідчать про наявність імунітету до вірусу SARS-CoV-2.

Нове дослідження свідчить про те, що людство не отримає імунітету до коронавірусу без значних втрат. Вчені твердять, що такий низький відсоток вироблення антитіл є унікальним явищем. За умови того, що колективний імунітет виникає, коли від 50% до 90% населення стають невразливими до захворювання, поширення інфекції припиниться природним шляхом дуже нескоро. Фахівці вважають, що єдиним шансом побороти епідемію є винайдення ефективної вакцини.

Вчені з Гарварду проаналізували результати найбільшого в Європі дослідження на наявність антитіл до коронавірусу. У ньому взяли участь понад 61 тисяч пацієнтів у період з 27 квітня по 11 травня, пише ZME Science.

Всього у 5% людей, які одужали від коронавірусу, в крові є антитіла. Також вчені помітили значну різницю у формуванні імунітету в залежності від місця проживання: антитіла були зафіксовані в 10% учасників, які живуть в Мадриді, але тільки 3% жителів прибережних регіонів.

Близько третини тих, хто отримав позитивні результати на антитіла до COVID-19, хворіли безсимптомно. Серед тих, хто почував себе недобре, антитіла зʼявилися у 16,9%. І 90% тих, у кого вже виявили антитіла за 14 днів до дослідження, знову виявили в крові.

Зазначимо, у світі коронавірусом заразилися 12 772 755 осіб. З них 566 036 — померли. Абсолютним лідером за кількістю хворих та померлих є США.

    Реклама на dsnews.ua