• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Молдові російська мова отримала офіційний статус

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 16 грудня, парламент Молдови прийняв закон про функціонування мов на території республіки, яким російську мову визнано мовою міжнаціонального спілкування

Закон був прийнятий одноголосно голосами депутатів парламентської більшості — Партії соціалістів і партії "Шор", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Опозиція бойкотує засідання парламенту на знак протесту проти затвердженої парламентською більшістю "токсичного" порядку денного.

Відповідно до прийнятого закону, у взаєминах з органами державної влади, а також з підприємствами та організаціями, розташованими на території Молдови, мовою усного та письмового спілкування є державна мова і/або російська мова як мова міжнаціонального спілкування за вибором громадянина.

Також передбачено, що "держава має створити всі умови для використання і розвитку російської мови в якості мови міжнаціонального спілкування".

Відповідно до законопроекту, на російську мову мають переводитися всі назви вироблених в країні товарів і послуг, ліків, що продаються, а також таблички державних і громадських установ.

Законопроект пропонує ввести "особисту відповідальність" чиновників в разі, якщо вони відмовляються, на вимогу громадян, дати відповідь на усну або письмову петицію російською мовою.

У той же час, закон зобовʼязує керівників державних установ володіти державною мовою.

Як повідомляла "ДС", раніше парламент Молдови затвердив поправки до Кодексу аудіовізуальних медіа-послуг, які дозволяють відновити трансляцію в Молдові російських інформаційних і аналітичних програм.

    Реклама на dsnews.ua