• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Москві для провокацій на акціях в підтримку Навального готують десятки "тітушок"

Реклама на dsnews.ua

У Москві готують десятки "тітушок", які повинні провокувати бійки на акціях на підтримку Олексія Навального 23 січня і викладати в соцмережі "свідоцтва" насильства з боку демонстрантів

Про це йдеться в матеріалі видання "Нова газета", передає "ДС".

Як пише видання, відразу після новорічних свят студентам московських вузів і коледжів стали активно пропонувати підробіток за участь у різних заходах і конференціях.

Тих із них, хто міг залучити не менше семи інших студентів, призначали бригадирами. Їм обіцяли зарплату в 30-40 тис. рублів плюс компенсацію на витрати.

Рядовим учасникам "бригади" обіцяли від тисячі до 3,5 тис. рублів за захід. Вони повинні були прийти, побути годину-дві, забезпечуючи масовість, і піти. Всіх студентів, бригадирів та активістів просили заповнити анкету.

Через тиждень зʼясувалося, що всі "заходи" повʼязані з Олексієм Навальним.

Двоє студентів розповіли виданню на умовах анонімності, що до акції протесту 23 січня активістів чоловічої статі покликали на "збори" в одному з підмосковних пансіонатів.

Майже одразу після формування команд "бригадирам" доручили оперативно організувати явку їх людей в аеропорт "Внуково" 17 січня, куди повинен був прилетіти Олексій Навальний, для зустрічі телеведучої та співачки Ольги Бузової.

У вівторок, 19 січня, бригадирів та активістів запросили прийти в "штаб", щоб "підписати договір, отримати гроші". Учасників зустрічав куратор, перш за все його цікавило, чи хочуть хлопці, щоб у Росії було як в Україні.

А потім відразу вводив у курс справи: що замість заходів ті будуть бригадирами на мітингах, контролювати своїх людей – "щоб з ними нічого не сталося і щоб менти не забрали". Для цього потрібно пройти навчання на зборах. Потім проходила співбесіда, при вході в приміщення кожного просили здати телефон, нібито через побоювання прослушки.

За два дні зборів їм належало вивчити курс з надання першої медичної допомоги і потренуватися зі спортсменами зі Школи бойових єдиноборств "Витязь".

"Щоб там, на мітингу, ви могли когось при необхідності заламати і дати **** (постояти за себе. – ред.)", – пояснили їм. На питання, навіщо підготовка з меддопомоги, керівник відповів: "Мало що на мітингах може трапитися. Ви повинні вміти надати першу медичну допомогу".

Один зі студентів запитав у штабістів, як поліція і ОМОН будуть розбиратися, хто з учасників демонстрації за Навального, а хто – за Росію. Штабісти відповіли, що поліції можна не боятися – у них будуть списки "наших".

"Як я зрозумів, для них важливо, щоб не менти людей херачили, а щоб за фактом ми *** (били. — ред.) цивільних людей", — сказав один з інформаторів видання.

Обидва джерела видання відзначили біля входу до будівлі, де проходили збори, вже стояв досить великий натовп молодих людей, чоловік 30-50. Незважаючи на мороз, вони стояли без верхнього одягу.

За словами одного з джерел, на вигляд це були молоді люди не дуже благополучні, можливо, без освіти.

Нагадаємо, сьогодні в Росії почались масові акції протесту проти арешту Олексія Навального, десятки людей уже затримані.

    Реклама на dsnews.ua