• USD 27.7
 • EUR 33.1
 • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Навального показали підготовлений ним санкційний список проти топ-росіян

Реклама на dsnews.ua

Виконавчий директор Фонду боротьби з корупцією Володимир Ашурков опублікував список громадян Росії, проти яких закликав ввести санкційні обмеження заарештований 18 січня опозиціонер Олексій Навальний

Списку санкцій було опубліковано на Facebook-сторінці Ашуркова, передає "ДС".

Так, в переліку вісім осіб:

 • мільярдер Алішер Усманов; Навальний називає Усманова "одним з ключових помічників і бенефіціарів російської клептократії, зі значними зв'язками/активами на Заході".
 • мільярдер Роман Абрамович; Опозиціонер дав мільярдерові характеристику, аналогічну характеристиці Усманова.
 • телеведучий Володимир Соловйов; Навальний охарактеризував Соловйова як "ключову фігуру російського державного ЗМІ, одного з основних рупорів авторитарної пропаганди".
 • міністр сільського господарства РФ, син голови Ради безпеки РФ Миколи Патрушева Дмитро Патрушев. За словами, Олексія Навального, Патрушев-старший — "ключовий союзник президента Росії Володимира Путіна, а його син також діє як« гаманець»для нечесних доходів свого батька".
 • голова ВЕБ Ігор Шувалов; У переліку його названо колишнім високопоставленим урядовцем, "який зіграв важливу роль в створенні системи державної корупції, яка захопила російські політичні та законодавчі інститути".
 • глава ВТБ Андрій Костін; На думку Навального, Костін — "ключовий посередник корупційних грошових потоків, пов'язаних з функціонуванням російського уряду і служб безпеки".
 • заступник голови ВТБ, син директора ФСБ Олександра Бортнікова Денис Бортніков; У списку Бортников-старший також названий "ключовим союзником Путіна і а його син — «гаманцем»для нечесних доходів свого батька.
 • міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко; Навальний назвав чиновника відповідальним за приховування його отруєння і перешкоджання його евакуації в Німеччину для лікування.

За словами Ашуркова, список було узгоджено з Навальним за декілька днів до того, як політик відлетів з Берліна до Москви.

«Коли Олексій Навальний дав мені свій список, він список не мав ніякого відношення до його повернення (до Росії — "ДС"). Він очікував, що я доведу список до відома західних урядів. Однак, з огляду на арешт Олексія і загрозу, що його позбавлять волі на довгі роки, я вирішив, що краще за все оприлюднити список», — написав активіст в соцмережі.

Нагадаємо, 18 січня Хімкінський суд, засідання якого проходило у відділенні поліції, заарештував Олексія Навального на 30 діб. У той же день опозиціонер закликав своїх прихильників до проведення вуличних акцій. Увечері 18 січня в різних містах Росії на акціях на підтримку Олексія Навального затримали 72 людини.

Лідер російської опозиції Олексій Навальний був затриманий в аеропорту "Шереметьєво" після прильоту з Берліна 17 січня.

2 вересня 2020 року німецька влада офіційно заявила, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний отрутою класу "Новачок". Версія отруєння підтвердилася, хоча російська сторона всіляко заперечувала наявність в організмі політика небезпечних речовин.

15 жовтня того ж року Євросоюз затвердив санкції проти шести російських високопоставлених чиновників і однієї юридичної особи в зв'язку з отруєнням опозиціонера.

Велика Британія також оголосила, що вводить візові санкції і заморожує рахунки тих, хто відповідальний за отруєння Навального.

12 листопада стало відомо, що Росія вводить відповідні санкції проти представників керівних структур Німеччини і Франції.

18 листопада 2020 року Нижня палата Конгресу США ухвалила резолюцію, яка засуджує отруєння російського опозиціонера, що пропонує ввести нові санкції проти Росії.

  Реклама на dsnews.ua