• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

У Нідерландах десять українських військових завершили навчання з обслуговування винищувачів F-16

Десять військовослужбовців ЗСУ завершили навчання у Нідерландах з обслуговування західних винищувачів F-16, які невдовзі має отримати Україна

F-16
F-16
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у Міноборони Нідерландів, передає "ДС".

Країна погодилася надати Україні щонайменше 24 винищувачі F-16. Їх також потрібно обслуговувати.

Українці вправлялися в обслуговуванні всіх важливих для пілота винищувача частин. Йдеться про шолом, кисневі системи та парашути на борту.

Тренування також включало в себе складання та перевірку аварійно-рятувального пакету. Це дозволяє пілоту вижити протягом декількох днів після аварійної посадки. Він містить, серед іншого, їжу та медикаменти.

Вказано, що тренування готують курсантів до всіх можливих ризиків під час польотів на F-16. Зрештою, це також забезпечить кращий захист для українських пілотів.

Програма занять була розроблена кластером обладнання для забезпечення безпеки польотів (VVU). "Пілоти F16 фактично віддають своє життя в руки солдатів, які обслуговують літаки. Щойно вони злітають, вони знають, що можуть покластися на знання і навички цих людей і що літак буде в порядку", – сказали в Міноборони Нідерландів.

Нідерланди також є одним з ініціаторів створення Європейського навчального центру F-16 (EFTC) в Румунії. 11 літаків F-16 вже надані в розпорядження EFTC.  

Як писала "ДС", Україна розраховує отримати перші винищувачі F-16 від західних союзників у перших місяцях літа.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua