• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Нідерландах скасували рішення Гааги про виплату Росією $50 мільярдів акціонерам ЮКОСу

Верховний суд Нідерландів скасував торішнє рішення Апеляційного суду Гааги, згідно з яким Росія мала виплатити $50 мільярдів за позовом колишніх акціонерів нафтової компанії ЮКОС

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Верховного суду, повідомляє "ДС".

Нагадаємо, 18 лютого 2020 року Апеляційний суд Гааги залишив чинним рішення арбітражу від 2014 року і зобов'язав Росію виплатити близько $50 мільярдів колишнім акціонерам ЮКОС.

У Москві з таким рішенням не погодилися і оскаржили його у Верховному суді Нідерландів. З урахуванням пені, російська сторона мала сплатити ексакціонерам $57 мільярдів.

Верховний суд сьогодні скасував цю постанову та попереднє проміжне рішення Апеляційного суду. Це з тим, що Верховний суд виніс рішення на користь Російської Федерації за одним пунктом касаційного провадження. Інші заперечення відхилені. Справу передано до Апеляційного суду Амстердама для слухання та повторної оцінки з відповідного питання", — сказано в ухвалі суду.

Довідка. ЮКОС була однією з найбільших російських нафтогазових компаній, вона була приватизована в 1990-х роках. У період з 2003 по 2006 рік РФ наклала на ЮКОС низку значних податкових зборів і у зв'язку з цим виставила на аукціоні велику виробничу компанію ЮКОС. ЮКОС оголосив про банкрутство у 2006 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua