• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Німеччині екологи позиваються через дозвіл на добудову "Північного потоку-2"

Екологи з німецької природоохоронної організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) заявили про намір оскаржити рішення Федерального відомства по судноплавству і гідрографії (BSH), яке дозволило прокласти ще частину російського газопроводу "Північний потік-2"

Укладання труб "Північного потоку-2" в територіальних водах Німеччини
Укладання труб "Північного потоку-2" в територіальних водах Німеччини / gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив федеральний керуючий директор DUH Саша Мюллер-Краннера, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Всупереч здоровому глузду в кліматичній політиці Федеральне морське і гідрографічне агентство дозволило продовжувати будувати найбільший в Європі проект з викопним паливом... Цілком очевидно, що будівництво і експлуатація "Північного потоку-2" несумісні з кліматичними цілями. Тепер ми звернемося до адміністративного суду Гамбурга з проханням відновити зупиняючий ефект нашого позову. Ми вичерпаємо всі юридичні засоби, щоб зупинити подальше будівництво цього викопного мега-проєкту", — сказав він.

Раніше екологи звернулися до суду через січневий дозвіл на подальше будівництво "Північного потоку-2" в німецьких водах до кінця травня. Вони заявили, що будівництво шкодить перелітним птахам.

Однак німецький регулятор заявив, що природоохоронні аспекти не можуть перешкодити будівництву на цій ділянці, оскільки час відпочинку птахів у зазначеній зоні вже закінчився.

"Північний потік-2" в цей час все ще будується в водах Данії, але роботи там підходять до кінця.

Будівництво газопроводу "Північний потік-2", який транспортуватиме газ з Росії по дну Балтійського моря до Німеччини, в основному завершено. У водах Німеччини все ще треба побудувати 13,9 км одній лінії і 16,8 км іншої лінії.

Трубопровід протягом багатьох років є одним з головних каменів спотикання в німецько-американських відносинах.

США разом з Україною і країнами Балтії активно виступають проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", побоюючись посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua