• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Німеччині нарахували понад 2 тисячі агентів Кремля, — ЗМІ

Німецьким органам безпеки відомо близько 200 агентів російської розвідки, які працюють у країні. Але реальна їхня цифра, ймовірно, набагато більша

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть німецькі журналісти, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Зазначається, що шпигуни збирають інформацію про політиків, керівників компаній, критиків Росії і передають її до Кремля.

За словами експерта Соціал-демократичної партії Німеччини з питань внутрішніх справ Себастьяна Фідлера, ще однією метою роботи російських агентів є розкол серед німецьких громадян: Путін дозволить своїм шпигунам "робити все можливе, щоб вбити клин у наше суспільство".

Натомість, за словами колишнього керівника британської розвідки Джона Сойєра, реальні масштаби діяльності росіян невідомі.

"Ми бачимо масштаби агресивної діяльності російської розвідки по всій Європі. І ми знаємо лише десять відсотків того, що вони роблять", – попередив він.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що російський розвідник намагався влаштуватися стажером до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який, зокрема, займається розслідуванням військових злочинів РФ в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua