• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Німеччині підозрюють Лукашенко в переправленні нелегалів до Євросоюзу

Влада Німеччини проводить розслідування у зв'язку з можливою причетністю самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до перевезення нелегальних мігрантів до Німеччини

EPA
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела видання Bild am Sonntag, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Відзначається, що нелегальне перевезення мігрантів в країни Євросоюзу організоване "на державному рівні". Видання припускає, що таким чином Лукашенко хоче "шантажувати Європу з метою скасування санкцій" з Мінська.

За підрахунками німецької поліції, з серпня поточного року з боку Білорусі в Німеччину прибули майже 4000 мігрантів, в тому числі 1,1 тисячі тільки за перший тиждень жовтня. Більшість нелегалів — біженці з Іраку і Сирії. До Мінська вони прилітають з Багдада та Ербілі (Ірак), Дубая, Бейрута, Амману (Йорданія), Стамбулу і Дамаску з білоруськими студентськими візами. Після прибуття в столицю Білорусі місцеві прикордонники або правоохоронці підвозять їх до дільниць польського кордону, які найменше охороняються. Опинившись на території ЄС, мігранти прямують до Німеччини. Повідомляється, що за допомогу в нелегальному перетині кордону мігранти платять білоруській владі до 4 тисяч євро.

Як повідомляла "ДС", 9 жовтня Прикордонна служба Польщі зафіксувала 739 випадків нелегального перетину кордону з боку Білорусі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua