• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Норвегії найбільший зсув ґрунту за століття: рятувальна операція триває п’ятий день (ФОТО)

У Норвегії продовжується рятувальна операція після масштабного зсуву ґрунту, що відбувся неподалік Осло в ніч на 30 грудня. Вже знайдені тіла п’яти із десяти людей, що зникли безвісти. Більше тисячі людей евакуйовано

Реклама на dsnews.ua

Першого загиблого знайшли в пʼятницю, у суботу було виявлено ще три тіла і одне в неділю вранці. 31 грудня з-під завалів врятували живою і неушкодженою одну собаку.

П’ятеро людей залишаються зниклими після зсуву ґрунту у містечку Аск за 25 км від Осло.

У поліції наголошують, що досі говорять про рятувальну операцію. Це означає, що вони все ще шукають тих, хто вижив.

"Ми шукаємо там, де все ще віримо, що можемо знайти тих, хто вижив", — заявив представник пожежно-рятувальної служби Кеннет Ванген.

Безпосередньо у зону зсуву рятувальники зайшли лише 1 січня. До того це вважалося надто небезпечним і пошуки здійснювалися тільки за допомогою техніки. Норвезьким рятувальникам допомагають колеги зі Швеції.

Роботу рятувальників ускладнює пора року, оскільки зараз світловий день на півдні Норвегії триває лише кілька годин.

Довжина зсуву становить 700 метрів, він серйозно пошкодив щонайменше 14 житлових будинків. 

Із небезпечної зони у ніч 30 грудня евакуювали понад 1000 жителів. 31 грудня евакуювали мешканців ще 14 будинків — загалом 46 осіб, тому що у ґрунті помітили підозрілі тріщини, що можуть вказувати на майбутній зсув. 

Будинки були розташовані на специфічному глинистому ґрунті, який під впливом сильних злив, землетрусів або антропогенних чинників стає дуже схильним до зсувів. Повідомляється, що на таких ґрунтах в країні розташовані помешкання щонайменше 100 тисяч людей. Дослідження і картографування таких зон ризику здійснюється щорічно. 

В середньому за рік у Норвегії стається один зсув у зоні ґрунтів з "швидкою" глиною. 

Відзначається, що випадок біля Аска — виняткова і рідкісна за своїми масштабами трагедія. Востаннє зсув подібного масштабу стався у 1893 році, тоді загинули 116 людей.

    Реклама на dsnews.ua