• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У парламенті Хорватії почали процедуру визнання Голодомору геноцидом

Фракція хорватських сувереністів в парламенті країни ініціювала прийняття декларації про Голодомор як геноцид українського народу.

Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві
Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив депутат Марко Мілановіч Літре передає "ДС".

"У світлі багатовікових зв'язків і дружби між українцями і хорватами Фракція хорватських сувереністів подала, згідно з парламентською процедурою, за ініціативою української національної меншини, запит про прийняття Декларації, яка засуджує Голодомор як геноцид проти українського народу", — написав він у соцмережі.

Літре підкреслив, що прийняттям такої декларації хорвати продемонстрували б свою солідарність з Україною і офіційно засудили злочин комуністичного режиму, в результаті якого в 1932-33 роках загинули 7 млн українців.

"Давайте не провалимо голосування за цю декларацію, оскільки це одне з попереджень з історії для майбутніх поколінь — про те, що правами і свободами людей не можна знехтувати заради якихось нібито високих цілей", — зазначає депутат.

На сайті Музею Голодомору зазначено, що вперше питання про визнання Голодомору геноцидом хорватський депутат підняв 27 листопада 2020 року. 28 листопада, в День пам'яті жертв Голодомору, Літре спільно з українськими дипломатами приєднався до жалобної акції біля пам'ятника Тарасу Шевченку в столиці країни Загребі.

Нагадаємо, за словами міністра культури і інформаційної політики Олександра Ткаченка, президент Володимир Зеленський поставив завдання, щоб до 30-ї річниці Незалежності 24 серпня було завершено будівництво Національного музею Голодомору-геноциду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua