• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У парламенті США уперше буде українка

Реклама на dsnews.ua

Вікторія Спарц від Республіканської партії, що народилася у Носівці Чернігівської області, стає переможницею виборів до Палати представників Конгресу США від 5 округу штату Індіана

 Спарц народилася в Україні в часи Радянського Союзу та використала свою історію, щоб потрапити до палати Конгресу, передає "ДС" з посиланням на The New York Times.

Вікторія Спарц
Вікторія Спарц

Так, українка випередила свою найближчу суперницю демократку Крістіну Хейл на 6 відсотків. За Спартц проголосувало 187 тисяч виборців, проте цифра точно буде змінюватися, адже підраховано 89% протоколів.

Місце у Конгресі від цього штату звільнила республіканка Сьюзен В. Брукс, яка вийшла на пенсію. Демократи сподівалися розширити свою підтримку і, роблячи ставку на те, що виснажена підтримка Дональда Трампа потягне республіканців за собою.

Видання уточнює, що Спарц відкрито зверталася до республіканських виборців, попереджаючи про небезпеку соціалізму та відіграючи свою позицію бізнеследі. Врешті-решт, зазначають журналісти, це перенесло їй достатню кількість голосів сільських, консервативних виборців у окрузі.

Довідка. Спарц переїхала до США 20 років тому — у 2000-му — та отримала громадянство країни. Відомо, що вона викладала у Бізнес-школі Келлі Індіанського університету, а також обіймала посаду заступниці голови Республіканської партії округу Гамільтон.

Як писала "ДС", представники Джо Байдена створили офіційний сайт перехідної адміністрації в Білому домі, щоб забезпечити плавну передачу влади після президентських виборів у США.

    Реклама на dsnews.ua