• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Пентагоні заявили про нарощування Росією військового потенціалу на українських кордонах

Господар Кремля Володимир Путін за останні кілька днів додав військовий потенціал уздовж кордону з Україною, а також у районі Білорусі

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу речник Пентагону Джон Кірбі, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

За його словами, серед цих додаткових активів є загальновійськові можливості, зокрема: артилерія, протиповітряна та протиракетна оборона, десантні кораблі у Чорному морі, піхота, логістика та підтримка.

Він зазначив, що Сполучені Штати дуже відверті з Києвом щодо своїх розвідувальних оцінок російських сил.

"Путін продовжує робити те, що ви очікуєте від людини, яка планує велику військову операцію, тобто підвищувати боєздатність і розширювати можливості своїх сил. Очевидно, що ми не хочемо такого результату, як і українці, і, звичайно, наші союзники по НАТО", — сказав Кірбі.

Він зазначив, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, схоже, дав зрозуміти, що він все ще вважає, що є місце для дипломатії.

"Ми вітали б використання цього шляху росіянами, тому що ми теж вважаємо, що все ще має бути і може бути дипломатичний шлях уперед. В силах Путіна зараз прийняти правильне рішення. І, очевидно, ми сподіваємось, що він це зробить", — сказав він.

Нагадаємо, уряд США запропонував Україні гарантії суверенних кредитів в розмірі до $1 мільярда для підтримки програми економічних реформ і продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua