• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Pfizer заявили про повну ефективності своєї COVID-вакцини проти штаму з ПАР

Вакцина від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech показала 100% ефективність проти південноафриканського штаму (B1351), а також 91% загальної ефективності

Реклама на dsnews.ua

Про нові дані виробники заявили після завершення дослідження серед 12 тис. добровольців, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Відзначається, що препарат показав ефективність в 91,3% в попередженні захворювання на коронавірус серед групи учасників, яких імунізували максимум шість місяців тому.

У той же час, в рамках дослідження в Південній Африці, препарат зі стовідсотковим успіхом впорався з південноафриканським штамом коронавірусу серед групи добровольців з 800 осіб.

Хоча, як зазначається, загальна ефективність вакцини стала нижче заявлених в листопаді 95%, але, за словами виробників, кількість нових штамів з тих пір теж зросла.

За словами виконавчого директора компанії BioNTech Угура Сахіна, дані випробувань «показують перші клінічні результати того, що вакцина може ефективно захистити від циркулюючих в даний час варіантів, що є критичним фактором для досягнення колективного імунітету та завершення пандемії для світового населення».

Як повідомляла "ДС", компанія Pfizer заявила, що її вакцина проти COVID-19 в ході третього етапу клінічних випробувань виявилася на 100% ефективною для підлітків у віці від 12 до 15 років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua