• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Південній Кореї потренуються виявляти інфікованих коронавірусом за допомогою технології розпізнавання облич

У Південній Кореї протестують систему розпізнавання осіб на основі штучного інтелекту, за допомогою якої відстежуватимуть хворих на COVID-19

Корейські дівчата
Корейські дівчата / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Пілотний проєкт запрацює в січні в місті Пучхон, одному з найгустонаселеніших міст країни на околиці Сеула, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Зазначається, що система використовує алгоритми штучного інтелекту та технологію розпізнавання облич для аналізу записів, зібраних більш ніж 10 820 камерами відеоспостереження, та відстеження переміщень зараженої людини, всіх, з ким вона мала тісний контакт.

Крім того, ця технологія може одночасно відслідковувати до десяти осіб за 5-10 хвилин, скорочуючи час, що витрачається на ручну роботу, яка займає від півгодини до години для відстеження однієї людини.

Мер Пучхона Чан Деог Чон заявив, що така система дозволить прискорити процес відстеження заражених коронавірусом.

"Іноді на аналіз одного запису з камер відеоспостереження йде година. Використання технології візуального розпізнавання дозволить провести аналіз миттєво", — написав він у Twitter.

Місцева влада підкреслює, що система також допоможе вирішити проблему, пов'язану з тим, що групам епідпошуку доводиться значною мірою покладатися на показання пацієнтів із COVID-19, які не завжди правдиво розповідають про свою діяльність та місцезнаходження.

Відомо, що Пучхон отримав 1,6 млрд вон (1,36 млн доларів) від Міністерства науки і виділив 500 млн вон з міського бюджету на проєкт створення цієї системи.

Відзначено, що в Південній Кореї вже існує високотехнологічна система пошуку контактів, яка збирає дані кредитних карток, дані про розташування мобільних телефонів і запис камер відеоспостереження, а також іншу особисту інформацію.

Нагадаємо, у понеділок, 13 грудня, Австрія завершила карантин у зв'язку з COVID-19 на більшій частині території, який діяв і для вакцинованих.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua