• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Польщі наполягають, що літак Качиньського підірвали

Причиною авіакатастрофи літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом у квітні 2010 року стала детонація вибухового пристрою

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в Сеймі Польщі голова підкомісії з перезатвердження розслідування Смоленської катастрофи, ексміністр національної оборони Польщі, депутат Сейму Антоні Мацеревич, передає ДС "з посиланням на " Укрінформ ".

"Головна теза, а точніше правда, є такою, що літак був знищений в результаті вибуху", — заявив Мацеревич.

Він додав, що до цього призвела "вибухівка, знайдена на елементах розбитого літака".

Ексміністр повідомив, що не знає, хто міг підкласти вибухівку, оскільки це має встановити прокуратура, а не комісія, яка не має слідчих повноважень.

"З точки зору дослідження, можна без цього (отримання Польщею фрагментів розбитого літака з РФ – ред.) опублікувати звіт, оскільки ми володіємо зібраними зразками з розбитого літака та зразками, на яких як у польських, такі в іноземних лабораторіях знайдено сліди вибухівки", — сказав Мацеревич.

Він розкритикував колишнього члена Смоленської підкомісії, данського експерта Гленна Йоргенсена, який в інтервʼю польському тижневику Sieci недавно заявив, що не було докладено всіх організаційних зусиль для зʼясування причин і факторів, що призвели до катастрофи. Експерт зазначив, що Мацеревіч привніс "хаос і конфлікти" між членами підкомісії. За його словами, члени комісії станом на минулий рік самі не бачили остаточного звіту своєї комісії. У той же час, голова комісії відкинув всі звинувачення, зазначивши, що Йоргенсен з вересня минулого року не є членом комісії, оскільки він не отримав сертифікат доступу до матеріалів з обмеженим доступом від служби військової контррозвідки Польщі.

Нагадаємо, в квітні 2020 року Варшава зажадала від Москви повернення уламків літака, на якому розбилася польська делегація на чолі з президентом Лехом Качинським. За версією слідства, тротил, вибух якого призвів до аварії лайнера, заклали під час ремонту літака в Росії.

Довідка. Літак Ту-154 з польською урядовою делегацією на борту розбився при заході на посадку на аеродромі "Смоленськ-Північний" 10 квітня 2010 року. В результаті загинули всі 96 осіб на борту, в тому числі президент Польщі Лех Качинський з дружиною Марією, представники вищого військового командування країни, відомі політики, громадські та релігійні діячі. Вони прямували на траурні заходи в памʼять про розстріл у Катині польських офіцерів співробітниками радянського НКВС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua