• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Польщі пройшли масові протести проти влади

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 13 грудня, в різних містах Польщі пройшли масові антиурядові протести. Акції проводяться проти посилення заборони абортів

На марші вийшли тисячі людей, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

У Варшаві участь в акції протесту взяли сотні людей, які скандували антиурядові гасла і несли транспаранти з написами на підтримку права на аборти, а також тримали прапори Польщі, ЄС і ЛГБТ.

Щоб уникнути звинувачень в порушенні карантинних обмежень і заборон на масові громадські збори, організатори демонстрації назвали її спонтанної прогулянкою.

Як повідомляється, шлях демонстрантам кілька разів перетинали поліцейські кордони, але протестувальники з гаслами "Ми йдемо за свободою!" врешті решт добралися до району Жолібож, де розташований будинок лідера правлячої правої партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського. Наблизитися ближче до дому завадила велика кількість поліцейських, які неодноразово закликали протестувальників розійтися.

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав таким, що невідповідає Конституції положення закону, яке дозволяло жінкам робити аборти в разі виявлення невиліковних патологій плоду, які загрожують його життю. По всій країні почалися акції протесту проти цього рішення.

Рішення Конституційного трибуналу Польщі про обмеження абортів не з'явилося в Віснику законів, а тому не вступило в силу.

    Реклама на dsnews.ua