• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Польщі затримали російського шпигуна

Агенція внутрішньої безпеки Польщі затримала 43-річного громадянина країни, який підозрюється у шпигунстві на користь Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністра-координатора з питань спецслужб Польщі Станіслава Жарина, інформує "ДС".

"Підозрюваний виконував поставлені завдання, зокрема передав російським спецслужбам інформацію і матеріали в оборонній сфері, про суб’єкти та польських громадян. Йдеться про важливі дані для російських дій на території Польщі на шкоду країні", – йдеться у повідомленні.

Затриманий визнав свою провину, суд тимчасово заарештував його на три місяці.

Як зазначається, дії, що супроводжувалися затриманням особи, були "точними і скоординованими". Зокрема, одночасно здійснено обшук у кількох місцях, опитано кільканадцять свідків. Отримані таким чином речі і документи доповнюють зібрану на цей момент доказову базу, уточнив Укрінформ.

Слідство у цій справі веде Агенція внутрішньої безпеки Польщі під контролем одного з департаментів Національної прокуратури РП.

"Слідство стосується участі встановлених громадян Польщі і Росії у діяльності російської розвідки проти Польщі, тобто скоєння злочину за статтею 130 §1Кримінального кодексу", – йдеться у повідомленні.

Підозрюваному загрожує увʼязнення терміном від року до десяти. Справа перебуває на етапі розслідування, значна частина слідства має таємний характер.

Раніше "ДС" писала, що у Данії засудили росіянина-шпигуна, який "цікавився" технологіями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua