• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Португалії глава Прикордонної служби звільнилася через вбивство українця

Реклама на dsnews.ua

Глава Служби у справах іноземців та кордонів Португалії (SEF) Кріштіна Гатоеш пішла у відставку через скандал з убивством прикордонниками громадянина України в аеропорту Лісабона

Останні кілька тижнів Гатоеш перебувала під тиском після того, як в інтервʼю ЗМІ сказала, що загиблий громадянин України "явно зазнав тортур", передає "ДС" з посиланням на Reuters.

У Міністерстві внутрішніх справ, якому підпорядкована SEF, повідомили, що керівник відомства Кріштіна Гатоеш подала у відставку "за власним бажанням". У SEF поки не відповіли, чи повʼязана відставка Гатоеш зі скандалом навколо смерті українця. У МВС від подальших коментарів відмовилися.

Представник португальської Amnesty International Педро Нето зазначив, що інцидент з громадянином України — не поодинокий випадок, і раніше також траплялися ситуації неналежного поводження з іноземцями, які прибувають до Португалії.

Як повідомляла "ДС", в березні 2020 року в аеропорту Лісабона був затриманий 40-річний громадянин України Ігор Гуменюк. Чоловік намагався вʼїхати в країну без дійсної візи. Українця сильно побили і незабаром він помер в ізоляторі. Трьох офіцерів SEF, причетних до інциденту, згодом затримали і висунули і їм звинувачення у вбивстві.

    Реклама на dsnews.ua