• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У Путіна не хочуть спрощувати процедуру видачі громадянства РФ українцям

Реклама на dsnews.ua
У Кремлі не підтримали ініціативу російського депутата Костянтина Затуліна спростити отримання російського громадянства носіям російської мови", що була розрахована більшою мірою на українців

Про це пише російська газета Коммерсантъ, передає "ДС".

У середу Держдума прийме в третьому читанні цей законопроект. Тоді ж палата може повернутися до обговорення поправки депутата-єдинороса Костянтина Затуліна. Він відкликав її при розгляді проекту в другому читанні за рекомендацією спікера Держдуми В'ячеслава Володіна, який запропонував погодити її з ГПУ, Мзс, МВС і Білим домом.

Поправка розширює поняття "носії російської мови", які у відповідності зі ст. 14 закону "Про громадянство" мають право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку.

"Сьогодні записано, що ними можуть бути тільки особи, які мали в минулому факт проживання в РФ або мають родичів по прямій висхідній лінії, які жили колись на території Російської Імперії і Радянського Союзу, але в межах державного кордону РФ",- пояснював 12 липня депутат.

Згідно поправці, мова повинна йти про території Російської Імперії і Радянського Союзу "на момент закінчення їх існування". Норма закону пошириться, наприклад, на жителів Польщі, Фінляндії, Узбекистану, Таджикистану, пояснював виданню Затулін. Він підкреслював, що пропонує наділити уряд правом створення переліку країн, на які поширюватися норма не має.

За відомостями видання, в адміністрації Путіна не підтримали поправку, вважаючи її передчасною. На думку кремлівських юристів, необхідно проаналізувати, яка кількість людей в цьому випадку зможе претендувати на отримання громадянства РФ.

Як повідомляла "ДС", в Держдумі РФ хотіли, щоб українцям, які нададуть письмову заяву про відмову від громадянства України, дозволяли отримати російський паспорт у прискореному порядку.

    Реклама на dsnews.ua