• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Путіна тему України на зустрічі з Байденом залишили "на десерт"

Москва і Вашингтон погодили великий порядок сьогоднішньої зустрічі лідерів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна в Женеві, включаючи тему України. Решта питань, не включені в план переговорів, можуть бути порушені під час дискусії з ініціативи самих лідерів

Володимир Путін і Джо Байден
Володимир Путін і Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

За його словами, заплановані теми обговорення розставлені приблизно в такій черговості: стан і перспективи розвитку російсько-американських відносин, основні питання стратегічної стабільності, інформаційна безпека і боротьба з кіберзлочинністю.

Далі йде блок, в рамках якого будуть обговорюватися "конкретні невирішені питання двосторонніх відносин". Крім того, до порядку увійшли проблеми економічного співробітництва, клімату, Арктики і протидії коронавірусу.

На "десерт", як висловився Ушаков, залишена регіональна проблематика: Близький Схід, Сирія, Лівія, ситуація навколо іранської ядерної програми, врегулювання в Афганістані, ситуація на Корейському півострові та в Нагірному Карабасі, а також Україна.

У свою чергу прессекретар Путіна Дмитро Пєсков зазначив, що лідери країн не планують підписувати спільні документи за підсумками зустрічі.

Нагадаємо, переговори Байдена і Путіна в Женеві починаються 16 червня о 13:00. У столиці Швейцарії введені підвищені заходи безпеки. Для охорони саміту США — РФ залучено близько 1000 військовослужбовців і ще близько 900 поліцейських. Правоохоронці спрямовані не тільки з Женеви, а й з інших кантонів Швейцарії.

Зустріч президентів буде складатися з трьох частин: бесіда у вузькому складі, потім в розширеному і продовження переговорів після перерви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua