• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Путіна заявили, що в Росії немає масових репресій

Реклама на dsnews.ua

Спікер президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в країні нібито відсутні масові репресії

Про це Пєсков заявив журналістам, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"Я, по-перше, з вами не погоджуся. Ніяких репресій немає. Є заходи, що вживаються поліцією щодо порушників закону, щодо учасників незаконних акцій", — сказав він.

Так Пєсков відреагував на репліку про те, що в історії нової Росії зараз відбулися масові репресії, оскільки по всій країні тисячі затриманих.

Прессекретар президента зазначив, що хтось брав участь у цих незаконних акціях по своїй волі, а хтось став жертвою підбурювачів, які поширювали заклики брати участь в протестах.

"Вони брали участь, і вони були в ході акцій затримані співробітниками поліції і Росгвардіі. Ніяких репресій немає, і тут в даному випадку я не погоджуся з вами, з такими надмірно емоційними оцінками", — сказав Пєсков.

Він додав: "Ви кожен раз забуваєте, що час акцій відбувалися прямі і множинні напади на співробітників (правоохоронних органів — "ДС "), що, природно, стало причиною для прийняття жорстких, але знаходяться в руслі закону контрзаходів".

На уточнююче питання, чи аналізується в Кремлі пропорція застосування сили з боку правоохоронних органів і з боку протестувальників, адже на відео в публічному доступі таких дій з боку силовиків набагато більше, Пєсков сказав: "Не погоджуся з вами, це абсолютно спірний момент".

Він підкреслив, що Кремль, також, як і всі, "має доступ до всієї палітри соціальних медіа, які рясніють різними відео, зйомками і фотографіями", але також володіє іншими записами та інформацією від правоохоронних органів "безпосередньо з місць, де проходили несанкціоновані акції".

Пєсков прокоментував і заяву юриста Фонду боротьби з корупцією Любові Соболь про те, що співробітники правоохоронних органів її душили, домагаючись коду від телефону.

"Якщо це дійсно було так, то, напевно, вона повинна вже бути в прокуратурі, вона повинна вже подавати в суд і так далі. Вона повинна використовувати всі передбачені законом можливості для забезпечення своїх цивільних прав", — сказав прессекретар президента.

Як писала "ДС", увечері 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Політика засудили до 3,5 років позбавлення волі в колонії. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

У ніч на 3 лютого під час акцій протесту в підтримку Навального по всій Росії силовики затримали понад 1000 осіб.

    Реклама на dsnews.ua