• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У річницю "Фукусіми" Зеленський звернувся до прем'єра Японії і згадав Чорнобиль

Українці дуже добре памʼятають Чорнобильську трагедію, а тому співчувають японському народові у звʼязку з 10-ю річницею аварії на АЕС "Фукусіма"

Вид на АЕС "Фукусіма"
Вид на АЕС "Фукусіма"
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив, звернувшись до премʼєр-міністра Японії Йосіхіде Суги, президент України Володимир Зеленський, передає "ДС".

"Згадуємо рішучість людей, які 10 років тому долали масштабну аварію на АЕС «Фукусіма-1» у Японії. Українці дуже добре розуміють, що таке техногенна катастрофа і яка ціна зусиль для боротьби з її наслідками", — написав Зеленський.

Він також додав, що трагедії на «Фукусіма-1» та ЧАЕС не повинні повторитися.

Нагадаємо, в березні 2011 року землетрус магнітудою 9,1 біля берегів Японії стало причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1". На атомній електростанції відключилися системи електропостачання та охолодження, що призвело до розплавлення ядерного палива в трьох реакторах. За цим послідували вибухи водню і потужний викид радіації в атмосферу. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Влада ухвалила рішення про евакуацію жителів у радіусі 30 кілометрів від станції. Пізніше частині жителів дозволили повернутися. Серед біженців відзначався різкий ріст смертності, але влада пояснювали жертви хаосом евакуації, психічними травмами і поганим доступом до медичної допомоги. Уряд стверджував, що безпосередньо радіація не призвела до смерті.

Вперше факт смерті від радіації був зафіксований у вересні 2018 року.

Повна ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua