• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Римі на акції проти COVID-паспортів стались масштабні сутички (ВІДЕО)

У Римі акція протесту проти обов'язкових COVID-паспортів для всіх працівників переросла у масштабні сутички. Протестувальники намагались прорватись до офісу прем'єр-міністра, поліція застосувала водомети

Реклама на dsnews.ua

Демонстрація на площі П’яцца-дель-Пополо (Народна площа) у Римі, що зібралась ввечері у суботу, переросла у сутички, що тривали кілька годин, передає "ДС" з посиланням на ANSA.

Окремі люди кидалися в поліцію різними презметами, проти них застосували водомети і сльозогінний газ.

Одна група протестувальників спробувала прорватися через поліцейський кордон, щоб дістатися до центрального офісу прем'єр-міністра Маріо Драґі.

Також зазнав нападу розташований неподалік офіс головної італійської профспілки Confederazione Generale Italiana del Lavoro (Загальна італійська конфедерація праці), яка прийняла систему Green Pass для робітників. Нападники виламали двері та увірвалися в частину приміщень, перш ніж поліція встигла зреагувати.

Затримали загалом 12 осіб. Повідомляється, що серед затриманих і лідер крайнього правого руху Forza Nuova Джуліано Кастелліно, який вже перед цим знаходився під наглядом.

Прем’єр-міністр Маріо Драґі засудив сутички. "Право висловлювати свої погляди ніколи не має переходити в акти агресії та залякування", — наголосив він, додавши, що уряд продовжить масову кампанію вакцинації. Він подякував італійцям, які вже проявили громадянську відповідальність і зробили щеплення.

Нагадаємо, в Італії діють одні з найсуворіших у Європі вимоги COVID-сертифіката у повсякденному житті — документ, що посвідчує вакцинацію, негативний тест або перенесену хворобу, з 15 жовтня буде необхідний навіть для допуску на робочі місця, незалежно від професії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua