• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Росії допустили перенесення столиці з Москви до Хабаровська

Реклама на dsnews.ua

Хабаровськ на Далекому Сході Росії може стати столицею країни замість Москви в разі зупинки відтоку населення і вирішення інфраструктурних проблем регіону

Про це заявив тимчасово виконуючий обовʼязки губернатора Хабаровського краю РФ Михайло Дегтярьов, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"З огляду на те, що у цій частині світу основні процеси будуть відбуватися геополітичні, основні центри зростання економіки тут, то, мабуть, історично центр Росії переїде сюди. Я впевнений, що через років 20-30 тут буде столиця. Тільки не Далекого Сходу, якогось там округу. А Росії. І це неминучий процес ", — сказав Дегтярьов на відео, наданому журналістам пресслужбою уряду краю в пʼятницю.

Цю заяву т.в.о. губернатора зробив під час першого, організаційного засідання з учасниками Народної Ради — колегіального органу, який створюється за його ініціативою.

За словами Дегтярьова, думка про перенесення столиці до Хабаровська була однією з перших, коли він погоджувався на пропозицію президента (Росії Володимира Путіна — "ДС") очолити регіон після відставки губернатора Сергія Фургала.

"Центр світу в 21 столітті буде в цій частині півкулі, тобто на сході. Для мене це очевидно, і коли президент запросив на роботу, я ні секунди не думав. Я в перший раз кажу, що у мене промайнуло, а промайнуло — там майбутнє. Дякую, Володимире Володимировичу, я полетів", — додав Дегтярьов.

Однак, він визнав, що за 20-30 років Хабаровськ "повинен фізично готовий" бути столицею, тому потрібно зайнятися благоустроєм міського середовища, дорожньою інфраструктурою та вирішенням насущних проблем жителів.

"Тому, хто звідси їде — ваші квартири і будинки займемо з задоволенням. Будемо далі розбудовувати Хабаровськ і облаштовувати Хабаровський край", — зазначив т.в.о. губернатора.

Дегтярьов також повідомив, що вже закінчує ремонт у купленій в Хабаровську квартирі, прописався в ній сам і прописав всю свою сімʼю. Дружина і четверо синів т.в.о. губернатора повинні приїхати в грудні.

Ще однією перевагою Хабаровська перед Москвою він назвав 300 сонячних днів в році.

"Я в шоці в приємному. Тому що останні 10 років я мешкаю в Москві переважно. І світу білого не бачу. Я взагалі забув, що таке сонце. Тут я балдію. Я сьогодні йшов пішки і багато ходжу, і знову сонце. На дворі жовтень — тепло, добре. тобто, клімат ідеальний ", — сказав Дегтярьов.

Т.в.о. губернатора Хабаровського краю підкреслив, що переїзд на Далекий Схід потрібен йому не для політичної карʼєри. Це його особистий вибір.

"У мене взагалі з карʼєрою все нормально. З достатком все нормально. З репутацією все нормально. Всі ці приколи з (лідером ЛДПР Володимиром Жириновським — "ДС") Жириновським: лазня, холодильники — це особливості роботи в Думі. Я не соромлюся цього, це частина моєї біографії. Але ми до неї не повертаємося в роботі сьогоднішній", — резюмував Дегтярьов.

Відзначимо, Дегтярьов — колишній депутат російського парламенту від партії ЛДПР, з Хабаровським краєм до призначення його ніщо не повʼязувало.

Дегтярьов є колишнім депутатом російського парламенту від партії ЛДПР, із Хабаровським краєм до призначення його нічого не пов’язувало. 

Як передавала "ДС", раніше Басманний районний суд Москви заарештував губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала, якого підозрюють у замахах і організації вбивств кількох підприємців у 2004-2005 роках. На підтримку Фургала в Хабаровському краї почали проводити мітинги, на яких лунали гасла із закликом піти у відставку до нинішнього глави держави Володимира Путіна.

Новий очільник Хабаровського краю Михайло Дегтярьов ще у 2013 році заявляв, що долари росіянам не потрібні – нібито через них "псуються продукти" в холодильнику. Після призначення користувачі соцмереж пригадали йому ці слова і почали активно критикувати.

    Реклама на dsnews.ua