• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Росії готові шукати союзників для створення "свого" ЄСПЛ, з блекджеком та ...

Росія і, можливо, її союзники можуть заснувати альтернативу Європейському суду з прав людини в тому випадку, якщо Кремль вийде зі складу Ради Європи

Петро Толстой
Петро Толстой / usa.rs.gov.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцеспікер Держдуми, заступник голови Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Петро Толстой, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

За словами парламентаря, у разі виходу з Ради Європи Росія може створити власні правозахисні механізми.

"Ми можемо свій ЄСПЛ створити разом з нашими союзниками, якщо вони у нас є. А якщо їх у нас немає, ми можемо створити всередині нашої правової системи додатковий механізм контролю, який задовольнить сподівання наших громадян в частині захисту їхніх прав (…) Ми повинні думати про те, яким чином ми будемо формувати ті чи інші органи, які прийдуть на зміну, якщо ми раптом вийдемо з Ради Європи", — сказав Толстой в ході засідання "круглого столу" в Раді Федерації, присвяченого 25-річчю членства Росії в Раді Європи.

Раніше він заявляв про можливість запуску Радою Європи щодо РФ тристороннього механізму, що дозволяє вивести країну з організації в звʼязку з відмовою російської влади виконувати рішення ЄСПЛ про звільнення опозиціонера Олексія Навального.

Нагадаємо, увечері 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади звільнити Навального з вʼязниці.

Толстой заявляв, що Кремль цього робити не збирається.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua