• USD 26.4
 • EUR 30.7
 • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Росії визнали Bellingcat "іноземними агентами"

Міністерство юстиції Російської Федерації включило розслідувальний проєкт Bellingcat до реєстру засобів масової інформації, які є "іноземними агентами"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать оновлені дані на сайті відомства, передає "ДС" з посиланням на Цензор.НЕТ.

Bellingcat, на відміну від більшості інших "іноземних агентів", не має ні юридичної, ні фізичної присутності в Росії, йдеться у заяві проєкту, опублікованій у Facebook 8 жовтня.

"Метою внесення Bellingcat, ймовірно, є спроба обмежити можливості російських ЗМІ цитувати наші розслідування і поширювати наші висновки серед своєї аудиторії, що ще більше обмежує свободу преси в Росії", — сказано в повідомленні. 

Крім Bellingcat, до реєстру потрапили компанія-засновник видання "Кавказький вузол" (МЕМО) і компанія-власник видання M.News (Mason G.E.S. Anonymous Foundation).

Серед фізичних осіб у список "іноагентів" потрапили директорка "Центру захисту прав ЗМІ" Галина Арапова, а також еколог, координатор коаліції "Ріки без кордонів" Євген Симонов. Він – онук поета і письменника Костянтина Симонова.

Крім того, реєстр поповнило ще семеро журналістів:

 • Тетяна Вольтська ("Радіо Свобода");
 • Катерина Клепіковська ("Север.Реалии");
 • Данило Сотников ("Дождь", співпрацював із "небажаною" організацією у РФ – виданням "Проєкт");
 • Андрій Захаров ("Російська служба BBC", співпрацював із "Проєктом");
 • Єлизавета Сурначова ("Настоящее время", ексзаступниця головного редактора "Проєкта");
 • Олена Соловйова ("Север.Реалии");
 • Роман Перл ("Настоящее время"). 

Нагадаємо, закон про іноземних агентів ухвалили в Росії у 2012 році. Будь-яка некомерційна організація або громадський рух можуть бути внесені до переліку агентів, якщо вони отримують фінансову підтримку з-за кордону і ведуть політичну діяльність. Критерії, за якими визначається така діяльність, у законі чітко не визначені.

Організації, що потрапили в реєстр, мають періодично звітувати про свою фінансову діяльність, а також зазначати в інтернеті і у всіх публікаціях у ЗМІ, що вони є "іноземним агентом". Порушення можуть призвести до мільйонних штрафів.

У листопаді 2017 року у Росії ухвалили закон, який дозволяє визнавати "іноземними агентами" також засоби масової інформації, які отримують фінансування з-за кордону. Наразі до реєстру ЗМІ-"іноагентів" внесено 85 осіб і організації, серед ЗМІ — "Голос Америки", "Радіо Свобода", "Крим.Реалії", "Настоящее время", "Медуза". 

Як повідомляла "ДС", фільм-розслідування журналістської групи Bellingcat про зрив операції спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер" вийде на початку 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua