• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Росії змусили Google і Apple видалити додаток "Навальний"

Корпорації Google і Apple видалили додаток "Навальний" зі своїх сервісів Google Play і App Store

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на каналі команди Навального в Telegram, передає "ДС".

"Сьогодні о 8 ранку за російським часом і Google і Apple видалили зі своїх магазинів додатків наш додаток "Навальний". Тобто прогнулися під шантаж Кремля. "Сенатор" Клімов "сенатор" Джабаров можуть радіти — вони перемогли "іноземне втручання у вибори". Ну не вони звичайно, а Путін, який влаштував кампанію із шантажу щодо технологічних гігантів, посилаючи до них приставів, погрожуючи багатомільйонними штрафами і навіть кримінальними справами проти співробітників. Домігся, так би мовити". — йдеться в повідомленні.

За словами соратників опозиціонера Олексія Навального, який зараз перебуває в ув'язненні, "світові технологічні гіганти погодилися з російським" судом", що список рекомендацій по голосуванню в форматі "номер округу — ПІБ кандидата" є екстремістський контент".

"Коли його викладає на своєму сайті держслужбовець Сергій Собянін — це ок, і коли його роздають на листочках на інструктажі в бюджетних установах — це теж ок. І ось тільки такий список від команди Навального — це "екстремізм", який повинен бути видалений", — заявили прихильники Навального.

Однак вони вважають, що тепер закінчаться суперечки щодо того, чи боїться президент Росії Володимир Путін "Розумного голосування", оскільки "більш переконливої демонстрації страху перед Розумним голосуванням неможливо було продемонструвати".

Також однодумці Навального розраховують на консолідацію і поширення додатку "Навальний" тими, хто має таку можливість

Новая газета уточнює, що ввечері 16 вересня команда Навального повідомила, що на сайт і телеграм-бот "Розумного голосування" відбулася DDoS-атака. Додаток "Навальний" працював з перебоями. 15 вересня користувачам з Росії повідомили про блокування Google Docs після публікації там списків "Розумного голосування".

Як повідомлялося, в серпні Роскомнагляд направив листи з вимогою до Apple і Google видалити додаток "Навальний", де публікуються списки "Розумного голосування", оскільки воно, на думку влади РФ, "використовується для продовження діяльності і проведення заходів екстремістської організації". РКН попередив, що відмова Google і Apple буде вважатися втручанням у російські вибори.

16 вересня перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації РФ, генерал ФСБ Володимир Джабаров пригрозив співробітникам офісів Google і Apple кримінальними справами. Представники Apple і Google були запрошені в четвер на засідання комісії Ради Федерації по захисту державного суверенітету.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua