• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

У росіян на МКС зламався туалет

Реклама на dsnews.ua

У російському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС) вийшли з ладу система отримання кисню "Електрон", а також туалет

Про це Центру керування польотами (ЦКП) повідомили російські космонавти Сергій Рижиков і Анатолій Іванишин, передає "ДС".

Наразі екіпаж станції, за інструкціями ЦКП, намагається усунути несправність кисневої системи, яка, як заявляв "Роскосмос", вже відключалася цього місяця, а саме 15 жовтня, але через два дні була відновлена, пише російський "Інтерфакс".

Система розташовується на російському сегменті МКС в модулі "Зірка". Коли її ремонтували, була включена дублююча система в американському сегменті станції. Ситуація не становила небезпеки для екіпажу.

Що стосується проблем з туалетом на російському сегменті МКС, за версією фахівців ЦКП, вони могли виникнути через те, що в асенізаційно-санітарному пристрої могла утворитися бульбашка. Наразі російський екіпаж намагається полагодити свою вбиральню.

Разом з тим представник ЦПК оцінив ситуацію як "дуже погану". На МКС працює два туалети, другий розташований на американському сегменті. 

Як писала "ДС", у середині жовтня російські космонавти МКС відзвітували про виявлення місця витоку повітря. Це стало можливим після того, як камери зафільмували рух пакетика чаю в невагомості. Дірку росіяни вирішили заклеїти скотчем.

    Реклама на dsnews.ua