• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Сан-Франциско хочуть перейменувати школи, названі на честь Вашингтона та Лінкольна

Реклама на dsnews.ua

Освітній комітет Сан-Франциско (американський штат Каліфорнія) підтримав перейменування 44 шкіл, названих на честь діячів, які мали відношення до рабства, расизму або сексизму

Про це йдеться в публікації The New York Times, передає "ДС".

Рішення підтримали шістьма голосами проти одного. Загалом планують перейменувати 44 з 121 шкіл округу. Це коштуватиме близько 10 тис. доларів на кожен навчальний заклад.

Зокрема, пропонують перейменувати школи, названі на честь колишніх президентів США Джорджа Вашингтона й Авраама Лінкольна. Ініціатори вказують, що Вашингтон був рабовласником. Лінкольна критикують за конфлікт з індіанським народом санти-сіу, внаслідок якого багато з представників племені загинули.

Рішення освітнього комітету розкритикувала мер Сан-Франциско Лондон Брід — перша темношкіра жінка на цій посаді. На її думку, воно недоречне в умовах пандемії COVID-19.

"Що я не можу зрозуміти, це чому освітній комітет просуває план із перейменування всіх цих шкіл до квітня, коли досі немає плану повернення наших дітей у класи. Наші сімʼї розчаровані відсутністю плану, і вони особливо розчаровані, що його обговорення навіть не було на порядку денному зустрічі освітнього комітету", — заявила Брід.

Комісію, яка мала вивчити питання перейменування шкіл, щоб "відбракувати будь-які символи білої переваги і расизму", освітній комітет створив у 2018 році. Ідея полягала в тому, щоб перейменувати навчальні заклади, названі на честь діячів, яки мали відношення до пригнічення і поневолення людей, утиску жінок, перешкоджання суспільному прогресу або геноциду.

Як писала "ДС", Міністерство фінансів США повернулося до ідеї розмістити на американській банкноті номіналом 20 доларів замість сьомого президента США Ендрю Джексона портрет Гаррієт Табмен — афроамериканки, яка в XIX столітті боролася з рабством.

    Реклама на dsnews.ua