• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Словаччині главу спецслужби затримали за корупцію

У Словаччині зранку 11 березня затримали керівника інформаційної служби (SIS) Владіміра Пчолінського за підозрою у корупції

Владімір Пчолінський
Владімір Пчолінський
Реклама на dsnews.ua

Його затримали співробітники Національної кримінальної агенції (NAKA) у справі про хабарництво лідера Християнсько-демократичного руху Бориса Коллара, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За даними місцевих ЗМІ, Пчолінський свого часу був членом цієї партії, хоча раніше заявляв, що покинув рух у 2007 році і більше не мав до нього стосунку.

Словацька інформаційна служба вела справу Коллара, якого підозрюють у хабарництві суддям, але, як вважає антикорупційне агентство, за вказівкою нового керівника Пчолінського вони мали припинити цю діяльність і не розслідували справу Коллара.

Також додається, що у квітні 2020 року Пчолінського було призначено на посаду вже новою владою. Його номінувала коаліційна партія "Ми – родина", а його дружина і брат входять до керівництва цієї політичної сили та є одними з найбільш активних її політиків. У кінці жовтня того ж року поліція все ж заарештувала Коллара, і він все ще перебуває під вартою.

Як зазначається, словацька інформаційна служба (SIS) є цивільним розвідувальним та контррозвідувальним органом, її аналогом в Україні є Служба безпеки України.

ЗМІ пишуть, що навіть у минулому Пчолінський часто мав інформацію, до якої звичайні люди просто не мають доступу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua