• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Словаччині передумали знову масово тестувати населення

Реклама на dsnews.ua

Влада Словаччини прийняли рішення відкласти на невизначений термін проведення повторного масового тестування жителів країни на коронавірусну інфекцію

Рішення було прийнято через дефіцит тестів, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Повторне масове тестування в Словаччині було заплановано на 6-7 грудня.

Уряд вже уклав договір на поставку 16 мільйонів тестів, і перша партія чисельністю в 4 мільйони тестів мала прибути в країну 2 грудня. Втім, через труднощі в постачанні, вона затримається, і уряду Словаччини не вистачить наявних тестів для проведення загального тестування населення.

Крім того, ідея повторного тестування викликала критику з боку словацького суспільства. Зокрема, асоціація міст і громад країни вимагала взагалі відмовитися від практики проведення загальнонаціонального тестування, а замість цього зосередитися на тестуванні вразливих груп населення.

Як аргумент противники наводять показники захворюваності COVID-19 в Словаччині, які не вдалося на тривалий час зменшити після першого тестування.

Як повідомляла "ДС", на початку листопада в Словаччині понад 3 млн осіб пройшли тестування на коронавірус .Позитивним виявився приблизно 1% всіх тестів.

Словаки проходили швидке тестування на антиген, результати якого повідомляли в запечатаному конверті протягом 15-30 хвилин. Тести на антиген дають швидкі результати, але не вважаються настільки надійними, як ПЛР-тест.

    Реклама на dsnews.ua