• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Словаччині змінять конституцію через пандемію COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Національна рада Словаччини (парламент) планує внести зміни до Конституції для продовження надзвичайного стану через спалах коронавірусу

Про це пишуть місцеві ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, Національна рада Словацької республіки проведе позачергове засідання 17 грудня. Депутати мають остаточно прийняти рішення про внесення змін до Конституційного закон про держбезпеки. Він регулює продовження дії НП.

Нова редакція документа передбачає, що уряд зможе неодноразово продовжувати введений надзвичайний стан, кожен раз максимум на 40 днів.

При цьому його має затвердити парламент не пізніше ніж за 20 днів до дати завершення чинного НП. Ця норма дозволить продовжити надзвичайний стан, введений через пандемію COVID-19.

Парламентарії планують розглянути і іншу конституційну норму. Конституційний суд хочуть уповноважити переглядати рішення про продовження дії надзвичайного стану.

Згідно з Конституцією Словаччини, надзвичайний стан може бути оголошено максимум на 90 днів у разі загрози життю і здоров'ю людини. Основні права і свободи можуть бути обмежені під час НС.

Як повідомляла "ДС", на початку листопада в Словаччині понад 3 млн осіб пройшли тестування на коронавірус. Позитивним виявився приблизно 1% всіх тестів.

Словаки проходили швидке тестування на антиген, результати якого повідомляли в запечатаному конверті протягом 15-30 хвилин. Тести на антиген дають швидкі результати, але не вважаються настільки надійними, як ПЛР-тест.

    Реклама на dsnews.ua