• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У США допустили збройне зіткнення з Китаєм

Реклама на dsnews.ua

Найближчими роками можна очікувати невеличкі збройні сутички між США та Китаєм

Про це американський генерал Бен Годжес заявив на Львівському безпековому форумі 2020, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Бен Годжес
Бен Годжес

«Я дійсно вважаю, що буде конфлікт з використанням ракет, літаків, кораблів, десь у Південнокитайському морі або навколо Тайваню. Не глобальний, не такий, у якому задіяні армії та флот по всьому світу, і не ядерний», — заявив генерал.

Він уточнив, що це може бути конфлікт, участь у якому братимуть не наземні війська, а повітряні, морські, розвідка.

«Це не невідворотно, але існує висока ймовірність. Сподіваюсь, що я помиляюсь», — сказав Годжес.

На його думку, мова Пекіна є дуже агресивною. Китай стає більш самовпевненим, його риторика стосовно Тайваню — більш жорсткою. Керівництво Компартії КНР бачить, що Захід нічого не робить відносно утисків демократії в Гонконзі, тільки скаржиться роками.

Отже конфлікт може вибухнути в цьому регіоні, або в Південнокитайському морі, де Китай мілітаризує багато штучних островів. США, запевнив їх представник, будуть кидати цьому виклик.

У ситуації, якщо США доведеться сфокусуватися на Тихоокеанському регіоні, Вашингтон потребуватиме як ніколи сильну європейську опору, союзників, які будуть продовжувати стримувати Кремль, які будуть продовжувати підтримувати партнерів і друзів у Європі, наголосив Годжес.

    Реклама на dsnews.ua