• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У США помер від раку легендарний джазмен Чик Коріа

У віці 79 років помер легендарний американський джазовий піаніст Чик Коріа

Чік Коріа
Чік Коріа / facebook.com/chickcorea
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на офіційній сторінці музиканта в Facebook, передає "ДС".

Відзначається, що Коріа помер 9 лютого від рідкісної форми раку, який був діагностований у нього зовсім недавно.

Сім'я піаніста опублікувала його передсмертне звернення до шанувальників та колег.

"Я хочу подякувати всім, хто на моєму шляху допомагав мені підтримувати яскраве музичне полум'я. Я сподіваюся, що ті, хто хоче писати, виконувати або робити щось ще, зроблять це. Справа не тільки в тому, що світові потрібно більше артистів, але і в тому, що в цьому просто багато веселощів", — зазначено в зверненні музиканта.

У ньому Коріа також поміркував про свою місію на Землі.

"Моя місія завжди полягала в тому, щоб приносити радість мистецтва скрізь, де я міг, і робити це разом з усіма людьми мистецтва, якими я так захоплююся — це було багатство моєму житті", — писав він.

Коріа вважається одним з піонерів напрямку фьюжн, крім того вплив його творчості відчутно в таких напрямках, як пост-боп, латинський джаз, фрі-джаз, авангард-джаз. Чик Коріа є віртуозом гри на клавішних інструментах зі своєрідною манерою, він розкрив нові можливості електроінструментів. Всього Коріа випустив понад 80 сольних і спільних альбомів. Його остання концертна платівка «Plays» вийшла у вересні 2020 року.

Чик Коріа — лауреат 23 премій «Греммі», він включений в Зал слави джазу (DownBeat Jazz Hall of Fame), ця нагорода є однією з найбільш значущих для виконавців і музикантів на світовій джазовій сцені.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua