• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У США за пів року утилізували понад 15 млн доз вакцин від коронавірусу

Аптеки та місцеві уряди США з 1 березня цього року викинули щонайменше 15,1 млн доз вакцин від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), передає "ДС" із посиланням на NBC.

Як зазначається, є низка причин, чому деякі дози вакцини викидають – зокрема, тріщини у флаконі або помилки при розведенні вакцини, несправності морозильної камери та більша доза у флаконі, ніж кількість охочих вакцинуватися.

Так, аптечна компанія Walgreens повідомила про 2,6 мільйона невикористаних доз вакцини, CVS — про 2,3 мільйона, Walmart — про 1,6 мільйона, Rite Aid — про 1,1 мільйона.

Дані, опубліковані CDC, надані аптеками, штатами та іншими постачальниками вакцин. Водночас телеканал зазначає, що ці дані неповні, оскільки в них немає інформації від деяких штатів і установ.

«Це дійсно трагічно, що ми маємо ситуацію, коли вакцини витрачаються даремно, тоді як у багатьох африканських країнах не було щеплено навіть 5 відсотків населення», — сказала доцентка кафедри глобального права охорони здоров’я в Університеті Уорвіка Англії Шаріфа Секалала.

У США щеплення проводяться препаратами компаній Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson.

За даними сайту Worldometer, у США з початку пандемії зафіксовано 40 330 712 випадків COVID-19, зокрема 659,9 тис. смертельних. Одужали 31,1 млн осіб.

Нагадаємо, раніше у Японії знайшли бруд у флаконах із вакциною Moderna.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua