• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У США заявили, що виділили Україні на розмінування та знищення застарілої зброї понад $68 млн

США в період з 2004-го по 2020-й рік виділили Україні 68,114 млн доларів на знищення запасів застарілої зброї та очищення зон бойових дій від боєприпасів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щорічній доповіді Держдепартаменту про участь США у знищенні звичайних озброєнь, оприлюдненій 5 квітня, передає "ДС" з посиланням на Lb.ua.

Згідно з наведенними даними, після розпаду СРСР на території України залишається велика кількість запасів озброєнь. Більшу частину з них вже не можна використовувати, оскільки їхній застарілий стан становить серйозну загрозу як для самої країни, так і "на регіональному і глобальному рівнях".

Також у доповіді підкреслюється, що через збройний конфлікт на сході України в регіоні залишається безліч мін і снарядів, що становить серйозну небезпеку для осіб, які там проживають.

Як зазначається, у 2020 році Держдеп надав допомогу роботі низки партнерів — організаціям HALO Trust, Danish Demining Group, FSD, ОБСЄ.

Загалом США надали понад 4 млрд доларів на підтримку гуманітарного розмінування, фізичної безпеки та управління запасами та повʼязаних з ними заходів у понад 100 країнах з 1993 року, йдеться у документі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua