• USD 38.5
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

У США звинуватили чотирьох військових РФ у катуванні американця в Україні

Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії, що стало першим подібним випадком

Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу заявив генеральний прокурор США Меррік Гарленд, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Згідно із судовими документами, оприлюдненими у федеральному суді штату Вірджинія, четверо російських солдатів викрали американця з будинку в українському селі Милове Херсонської області, били й катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.

Серед іншого, американця роздягали догола, йому зв'язали за спиною руки й били кулаками, ногами та прикладами автоматів, а також фотографували чоловіка й погрожували йому зґвалтуванням. Гарленд також розповів, як обвинувачені не раз погрожували громадянину США розправою і стріляли біля його голови.

Під час незаконного утримання американця катували четверо обвинувачених та інші неназвані співвідповідачі. За словами Гарленда, обвинувачені – офіцери Сурен Мкртчан і Дмитрій Буднік, а також двоє військових на ім’я Валерій і Назарій (їхні прізвища не уточнюються).

Ця справа – перший випадок, коли уряд США застосував закон, спрямований на переслідування тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном. "Це також важливий крок у притягненні Росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини", – додав американський генпрокурор.

США допомагають Україні в розслідуванні воєнних злочинів Росії, зокрема шляхом підтримки Міжнародного центру з розслідування злочину агресії проти України (ICPA), який функціонує в Гаазі, а також співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

Минулого місяця Державний департамент США вніс полковника ЗС Росії Азатбека Омурбекова, відомого як "Бучанський м'ясник", та єфрейтора Даниїла Фролкіна до санкційного списку за воєнні злочини в Україні. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua