• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У суді по справі МН17 озвучені покази свідків запуску ракети по літаку

У Нідерландах на суді у справі про катастрофу літака рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" в небі над Донбасом в липні 2014 року вперше були озвучені покази свідків, які бачили пуск ракети з російської ЗРК "Бук" по літаку

Реклама на dsnews.ua

Свідків допитували як представники Міжнародної слідчої групи (JIT), так і слідчий суддя, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

За підсумками цих опитувань стало відомо про заяву восьми осіб, які повідомили, що бачили або чули політ ракети в небі недалеко від населеного пункту Сніжне (в липні 2014 року, як і зараз, цей населений пункт перебував під контролем терористів "ДНР").

Троє свідків стверджують, що були в районі місця пуску ракети.

При цьому щонайменше один свідок заявив, що за кілька секунд до катастрофи Boeing МН17 він перебував на блок-посту "ДНР" недалеко від населеного пункту Первомайське, почув гуркіт, потім свист і звук розриву в небі. Через кілька секунд після цього він почав бачити, як з неба сиплються уламки літака.

Для оцінки надійності цих показань слідчий суддя вивчив дані телефонного білінгу цього свідка. 17 липня він дійсно знаходився в тому районі, про який говорить.

Як повідомляла "ДС", 26 травня суд завершив попередній розгляд справи про катастрофу рейсу МН17.

7 червня Окружний суд Гааги приступив до розгляду по суті кримінальної справи про збитий в небі над Донбасом літак рейсу МН17.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua