• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

У Тихому океані виявили літак, який міг належати льотчиці Амелії Ергарт: вона зникла понад 85 років тому

Компанія з підводних розвідок Deep Sea Vision заявила, що змогла знайти в Тихому океані літак американської авіаторки Амелії Ергарт, яка зникла безвісти понад 85 років тому

Амелії Ергарт
Амелії Ергарт
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Washington Post, передає "ДС".

У липні 1937 році Ергарт намагалася здійснити навколосвітній політ на двомоторному легкому літаку — і зникла над Тихим океаном.

У Deep Sea Vision стверджують, що зробили з ехолота знімок літака, розмір і контури якого збігаються з Lockheed Electrа — саме на ньому востаннє літала Ергарт. Команда із 16 людей зробила це зображення наприкінці минулого року під час 90-денної експедиції в пошуках літака Ергарт.

Літак, знімок якого зробили з ехолота, збігається за розміром і контурами з тим, на якому востаннє літала Амелія Ергарт
Літак, знімок якого зробили з ехолота, збігається за розміром і контурами з тим, на якому востаннє літала Амелія Ергарт

Спеціалісти сподіваються отримати чіткіші зображення обʼєкта та зробити детальні дослідження, щоб впевнитися, чи справді це літак Ергарт. Процес ідентифікації знахідки та її переміщення може зайняти роки. Команда Deep Sea Vision зберегла точне місце розташування літака в таємниці, але повернеться туди для подальших досліджень.

Якщо знайдені уламки — це справді літак Ергарт, це стане значною подією в історії авіації та розкриє таємницю зникнення льотчиці.

Зазначимо, льотчиця Амелія Ергарт стала першою жінкою, що здійснила одиночний політ через Атлантичний океан. І другою людиною у світі після авіатора Чарльза Ліндберга, якій це вдалося.

20 травня 1937 року Ергарт разом із навігатором Фредом Нунаном вирушили в навколосвітній політ. Вони здійнялися в повітря з аеродрому в Окленді, Каліфорнія, і полетіли на схід — через США, уздовж східного узбережжя Центральної та Південної Америки, через Атлантику, Африку, південний край Аравії та Індію.

Уже 2 липня вони відлетіли до острова Хоуленд. На літаку було вдосталь палива. Коли літак Ергарт наближався до острова, берегова охорона отримала від пілотеси кілька радіоповідомлень. У першому йшлося: "Ми маємо йти за курсом, проте не бачимо вас. Пальне закінчується. Не могли сконтактувати з вами по радіо. Летимо на висоті 300 метрів".

Спроби відповісти були марними — Ергарт і Нунан їх не чули. О 08:43 за місцевим часом пілотеса вийшла на звʼязок востаннє. До місця призначення Ергарт і Нунан так і не долетіли. Ані їх самих, ані їхній літак досі не знайшли.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua