• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У ВООЗ лякають, що пандемія коронавірусу ще довго залишатиметься із людством

Реклама на dsnews.ua

Пандемія коронавірусної інфекції СOVID-19 залишатиметься довготривалим явищем, і тому необхідно посилити глобальну протидію її поширенню

Про це йдеться у пресрелізі надзвичайного комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я за підсумками його екстреного засідання, передає "ДС".

Так, генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреисус заявив, що спалах коронавірусу досі залишається надзвичайною ситуацією, пов'язаною з громадським здоров'ям, тому він оголошує високий рівень тривоги в рамках міжнародних медико-санітарних правил 2005 року.

"Багато країн вважали, що вони подолали найгірше, але зараз борються з новими спалахами. Деякі з них, які були менш вражені в перші тижні, зараз стикаються зі зростаючим числом випадків інфікування і смертей. А деякі, в яких відразу були великі спалахи, взяли їх під контроль", — підкреслив він.

Надзвичайний комітет рекомендував державам продовжувати мобілізацію сил для реагування на пандемію, підтримувати всі дослідницькі зусилля, в тому числі шляхом фінансування, а також об'єднати зусилля для забезпечення справедливого розподілу засобів діагностики і вакцин.

Країнам також рекомендують застосовувати пропорційні заходи щодо поїздок, ґрунтуючись на оцінці ризиків, та регулярно їх переглядати.

Нагадаємо, раніше експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан заявила, що вакцина широкого застосування від коронавірусу може стати доступною в середині 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua