• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У ВООЗ сказали, хто міг "передати" коронавірус людині

Вірус SARS-CoV-2 з'явився в Південно-Східній Азії або Південному Китаї і передався людині від тварин, які утримуються на фермах

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член міжнародної групи експертів Всесвітньої організації охорони здоровʼя доктор Пітер Дасзак в інтервʼю The New York Times, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Якщо б потрібно було сказати, на який шлях (поширення коронавірусу — ред.) ви б поставили, я вважаю, що вірус зʼявився в Південно-Східній Азії або Південному Китаї від кажанів, потрапивши потім на ферму диких тварин", — сказав Дасзак .

Він зазначив, що від кажанів COVID-19 міг заразитися один зі співробітників таких ферм або інші їхні мешканці — тхори, борсуки, єнотовидні собаки і цивети. Така версія отримала найбільшу підтримку китайських дослідників і учасників місії ВООЗ в ході спільного обговорення.

Дасзак додав, що під час розслідування експерти ВООЗ не отримали доступ до особистих справ деяких пацієнтів, оскільки в Китаї медкарти вкрай конфіденційні.

"Ми хотіли зустрітися з деякими пацієнтами. Вони не хотіли зустрічатися, тому їх не примушували брати участь у зустрічі з нами", — додав експерт.

Як повідомляла «ДС», вчені ВООЗ, які вивчають в китайському місті Ухань походження SARS-CoV-2, не виключають витоку коронавірусу з лабораторії. Раніше експерти організації знайшли "важливі докази" щодо COVID-19 на ринку в Ухані. Крім того, вони заявили про неможливість встановити те, як коронавірус потрапив на ринок в Ухані.

Влада Китаю відмовилися надавати експертам ВООЗ, які працювали в Ухані, первинну інформацію про ранні випадки зараження коронавірусом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua