• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

У ЄС заявили, що темпи переговорів про вступ України залежатимуть від реформ

Темпи просування України у переговорному процесі про членство у Європейському Союзі передусім залежатимуть від виконання реформ у рамках так званого фундаментального кластера, до якого входять реформи у сфері верховенства права

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві очільниці МЗС Бельгії Аджу Лябіб на міжурядовій конференції в Люксембурзі, що дає старт перемовинам про вступ України в ЄС, передає "ДС".

Лябіб зауважила, що процес переговорів спрямований на те, щоб Україна повною мірою перейняла так звані EU aquis – засадничі норми і правила Євросоюзу – і забезпечувала їхнє практичне виконання.  

"ЄС очікує, що Україна продовжить демонструвати надійність обіцянок і політичної волі, впроваджуючи необхідні реформи і досягаючи відчутного прогресу у фундаментальному кластері. Активна участь громадянського суспільства у процесі реформ залишається важливою для досягнення успішного їх впровадження у довгостроковій перспективі", – зазначила вона. 

Аджа Лябіб зазначила, що Україні потрібно буде продовжити реформи у сфері верховенства права і базових прав людини, посилювати демократичні інституції, продовжувати реформу державного управління, а також рухатися до відповідності економічним критеріям. 

"Особливу увагу слід буде приділити судовій реформі, боротьбі з корупцією, а також захисту і недискримінаційному ставленню до осіб, що належать до національних меншин", – зазначила вона. 

"Прогрес за фундаментальним кластером визначатиме загальні темпи переговорів, – наголосила Аджа Лябіб. – Щоби забезпечити незворотність прогресу у всіх цих сферах та повноту й ефективність реформ, Єврокомісія продовжить ретельно відстежувати прогрес і регулярно звітувати Європейській раді".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua