• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У Єврокомісії хочуть заборонити довгострокові контракти на постачання газу

Європейська комісія пропонує запровадити заборону на продовження довгострокових контрактів на постачання природного газу до країн ЄС після 2049 року в рамках стратегії "зеленого переходу"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у документі, що опинився в розпорядженні агентства Bloomberg, передає "ДС".

Очікується, що документ буде опублікований у середу та обговорюватиметься на саміті ЄС у Брюсселі 16 грудня. Крім заборони довгострокових контрактів, він містить пропозиції щодо підвищення енергетичної безпеки Євросоюзу, у тому числі коштом збільшення заповнюваності газосховищ перед початком опалювального сезону та створення стратегічних запасів операторами газорозподільних систем.

Така заборона суперечить позиції Росії, яка давно вказує на вигоди довгострокових контрактів у порівнянні з покупками газу на спотових ринках. РФ, яка забезпечує третину потреб Європи у газі, закликає європейські країни укладати більше таких угод.

Як повідомляла "ДС", у жовтні-листопаді Російська Федерація скоротила постачання газу до Європейського Союзу на 25% у порівнянні з минулим роком. При цьому з Норвегії та Алжиру ЄС отримує блакитне паливо в повному обсязі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua