• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У заповненому майже на 100% мінському СІЗО похвалилися "курортними" умовами для затриманих на мітингах

Реклама на dsnews.ua

Керівництво Центру ізоляції правопорушників на вулиці Окрестіна в Мінську прокоментувало умови утримання опозиціонерів

Про це розповів начальник центру ізоляції Євген Шапетько, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

За його словами, установа заповнена майже на 100%.

"Наповнюваність на вчорашній день була близька до 100%: з 110 — 109 ліжкомісць", — сказав Шапетько

Він уточнив, що основна частина людей, які перебувають в ізоляторі — це ті, кого затримують у Мінську за "порушення порядку проведення масових заходів".

За словами Шапетько, умови, в яких утримуються затримані, "відповідають всім вимогам законодавства".

"І ліжка ми бачимо, і наявність обігрівачів, які в зимовий час працюють. Ми бачимо наявність крана з гарячою і холодною водою, санітарний вузол — і немає необхідності кудись виходити за своїми потребами природними. Ми бачимо лавки, тумбочки, де можна зберігати свої особисті речі ", — сказав він.

Шапетько додав, що в камерах є засоби гігієни та постільна білизна. Він також розповів, що затримані харчуються стравами з їдальні заводу "Горизонт", звідки кілька разів на день привозять гарячу їжу.

"Все 109 порцій були доставлені та видані — і сніданок, і обід, і вечеря. І меню дуже не тюремне, за тими стереотипами, що є в інтернеті. Кожна позиція прописана. Сніданок — котлети "Московські", макарони, хліб білий, огірок солоний. Що стосується обіду, це борщ, шніцель рибний, каша гречана, кисіль, знову ж хліб", — перелічив Шапетько.

Як писала "ДС", 13 вересня в Мінську під час акцій протесту проти фальсифікації виборів президента затримали понад 400 людей.

    Реклама на dsnews.ua