• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Вбивства військових США Талібаном: Клімкін спрогнозував трагічні наслідки для РФ

Реклама на dsnews.ua
Якщо американська сторона знайде підтвердження фактів про виплату бійцям афганського Талібану грошової винагороди російською стороною, наслідки для РФ будуть максимально жорсткими і передбачуваними

Про це заявив міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін, передає "ДС".

"Коли Росія веде гібридну війну проти всього західного світу, проти Сполучених Штатів, займається киберпиратством, впливає на американські вибори, це все війна на ослаблення демократичних інститутів. Це політично важлива тема, вона політично важлива для багатьох американців. Але якщо підтвердиться - я підкреслюю, якщо, оскільки ми зараз отримуємо з Вашингтона різну інформацію... Але дивіться, якщо російські спецслужби, зокрема, військові, ГРУ, дійсно платили талібам за те, щоб вони брали метою американських військових, це вже не просто політична історія, це емоційна історія", - сказав колишній глава МЗС и ефірі телеканалу Еспресо.TV.

У цьому випадку, підкреслив Клімкін, мова йде вже не про політичних відносинах між двома країнами, а мова йде про образу скривдженого таким чином Росією американського народу, для якого РФ "почала вести себе як відвертий ворог".

"Демократія важлива для кожного американця і, я сподіваюся, так само важлива для кожного українця, так як ми за це заплатили, а от життя - це святе. Якщо Росія починає ставити метою американські життя, то це справжня війна. Ви можете називати її "гарячої", "полугорячей", це вже питання термінології, але це справжня війна. Якщо це буде доведено, то я очікую, що не просто тональність, а сам зміст і атмосфера американських відносин з Росією зміниться. Я очікую розгляду нових санкцій, дуже серйозних. Менендес вже вніс проект таких санкцій. Але я думаю, що в результаті санкції можуть бути набагато більш всеосяжними і серйозними", - пояснив Він.

"Ця історія, в десятки разів сильніше, ніж історія зі Скрипалем, змінить структуру і якість американського тиску на Росію", - додав він.

Як повідомлялося, за інформацією джерел авторитетного видання The New York Times, підрозділ військової розвідки ЗС РФ таємно пропонував винагороду пов'язаних з Талібаном бойовикам за вбивство солдатів коаліційних сил в Афганістані, в тому числі за нанесення ударів по американським військам. До таких висновків, за даними видання, прийшли представники американської розвідки.

У свою чергу президент США Дональд Трамп назвав "вкиданням" інформацію ЗМІ про те, що Росія платила бойовиків руху "Талібан" за напад на американський контингент в Афганістані. Конгрес вимагає від Білого дому пояснити вплив Кремля на "Талібан".

    Реклама на dsnews.ua