• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Вбивство Хашогги: ООН закликає притягти до відповідальності наслідного принца Саудівської Аравії

Реклама на dsnews.ua
Спецдокладчица Організації Об'єднаних Націй з питання позасудових страт Агнес Калламар закликала ввести санкції проти топових чиновників Саудівської Аравії за вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашогги

У своїй доповіді Калламар вказала на необхідність розширити санкції проти наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана Аль Сауда та інших високопоставлених чиновників, включивши в списки обмежень особисті активи принца до тих пір, поки той не доведе, що не несе ніякої відповідальності за вбивство журналіста, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

У своїй доповіді Калламар вказала на необхідність розширити санкції проти наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана Аль Сауда та інших високопоставлених чиновників, включивши в списки обмежень особисті активи принца до тих пір, поки той не доведе, що не несе ніякої відповідальності за вбивство журналіста.

"Спроба викрадення - теж порушення міжнародного права в галузі прав людини. Обидва розслідування, які проводили Саудівська Аравія і Туреччина, не відповідають міжнародним стандартам проведення слідства у випадках незаконних смертей", - зазначила Калламар.

Доповідачка заявила, що Саудівська Аравія повинна вибачитися перед Туреччиною, США та родиною Джамаля Хашогги, а також визнати провину в його вбивстві і припинити суд над 11 підозрюваними.

На думку Калламар , необхідно подальше розслідування індивідуальної відповідальності вищих саудівських чиновників і самого принца.

Нагадаємо, раніше "Інтерпол" за запитом Туреччини оголосив у розшук 20 осіб, які причетні до вбивства журналіста Джемала Хашогги.

    Реклама на dsnews.ua