• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Учасники страйку "зафукали" Лукашенка, який прилетів до них на вертольоті (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Візит де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка на Мінський завод колісних тягачів (МЗКТ), співробітники якого приєдналися до Загальнонаціонального страйку, виявився не надто вдалим для нього

Працівники підприємства відмовилися слухати його і скандували "Іди!", Передає "ДС".

Деякі співробітники підприємства кричали "Ганьба Лукашенку!" і "Фу!".

Біля входу на підприємство сотні страйкарів кричали "Лукашенко — автозак!".

Сам Лукашенко після такого "теплого" прийому виявився у вкрай скрутному становищі. "Як і ви, я не зовсім розібрався, у чому там проблема … Спасибі", — сказав приголомшений "бацька", який прилетів до мітингарів на вертольоті.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня були затримані близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі человек.12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання ще понад тисячу осіб, а 13 — про 700.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо учасників протесту і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат в президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тіхановском покинула Білорусь і виїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон". 16 серпня під багатьох містах Білорусі пройшли багатотисячні мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua