• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна в ООН звернулася до КНДР із закликом відмовитися від ядерної зброї

Делегація України в ООН закликала Північну Корею більше не проводити ядерні випробування та провести повну денуклеаризацію

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві української делегації, яку в середу виголосив на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї високого рівня з нагоди відзначення та популяризації Міжнародного дня дій проти ядерних випробувань заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«На сьогодні КНДР залишається єдиною країною, яка у ХХІ столітті проводила ядерні випробування. Ми закликаємо КНДР зробити конкретні кроки на шляху до повної, контрольованої та незворотної денуклеаризації відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН», — зазначив Вітренко.

Україна також закликає Північну Корею втілити раніше заявлені нею наміри в життя: припинити ядерні випробування, а також підписати та ратифікувавши Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Українська делегація також повторила «тверду прихильність припиненню ядерних випробувань у будь-який час і в будь-якому місці світу».

Зазначимо: договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань ухвалено Генеральною Асамблеєю ООН 10 вересня 1996 року, і він відкритий для підписання.

Документ підписали 177 держав, ратифікували – 138, зокрема 34 держави з 44, необхідних для набрання ним чинності. Не ратифікували Єгипет, Індія, Індонезія, Ізраїль, Іран, Китай, КНДР, Колумбія, Пакистан і США.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua